mobile
mobile mobile

Website Analysis

Motika.com.mk

Last Analyzed : 11.05.2017
motika.com.mk
 • Website Age n/a
 • Alexa Rank7.018
 • Country imgMacedonia
 • IP Address 92.55.94.138
META INFORMATION icon
Title
Мотика | Се насмеа ли денес?
Description
-
Keywords
-
Content Type
utf-8
No Meta Name Value
1 viewport width=device-width, initial-scale=1, maximum-scale=1, user-scalable=no
SEARCH ENGINES icon
Search Engine Index Image Index Backlink
img 0 0 -
img 13 10 0
PAGE SPEED icon

88 / 100

page speed

motika.com.mk website speed is fast. Page speed is important for visitors and search engines.

DAILY VISITOR COUNTRY MAP ANALYSIS icon
 • motika.com.mk daily visitor values - Total 6 Country
 • imgMacedonia (83.2% visitors)
 • imgGermany (3.5% visitors)
 • imgUnited States (1.9% visitors)
 • imgItaly (1.5% visitors)
 • imgSwitzerland (1.2% visitors)
 • Other (8.7% visitors)
TRAFFIC ANALYSIS icon
No Country Rank
1 imgMacedonia 8
2 imgGermany 7,325
3 imgUnited States 42,615
4 imgItaly 9,807
5 imgSwitzerland 2,294
GENERAL HTML INFORMATION icon
Type Status
HTML 5 img
Responsive Website img
HTML SIZE INFORMATION icon
Text / Code Ratio 20.27 %
motika.com.mk has a website text/code ratio of 20.27 %. Search engine crawlers tend to not pick up pages with inadequate content.
IMPORTANT HTML TAGS AND COUNTS icon
Titles icon
 • H10
 • H230
 • H33
 • H413
 • H50
 • H60
H2
No Text
1 Вистинското пријателство сеуште постои: Приказна за четворица најдобри пријатели кои патувале низ Европа
2 ТЕСТ: Да се обложиме дека можеме да го погодиме вашиот главен недостаток?
3 Луд Арап се обиде да ја пренесе пола планина со својот камион
4 Издрогиран дечко скока во базен точно во моментот кога полицаецот се обиде да го уапси… А каде е базенот?
5 Битката со машините сеуште не е изгубена: Човек ги внесува броевите на производите на бензинска станица
6 Индијци прв пат на ескалатор
7 Сезоната на берба на ананаси започна
8 Малото синче ги откри играчките на мама
9 Како една холандска мајка го прослави роденденот заедно со другарките И ЌЕРКАТА!
10 Што направи Димитри од голем мерак и уште поголема трема што конечно ќе оди на состанок со девојка?
H3
No Text
1 Не пропуштајте!
2 Македонскинесекојдневни ситуации
3 Смешни Слики
H4
No Text
1 Македонка прашува за цена на костим за капење на српска фејсбук страна, а одговорот на Србите е БЕЗ КОМЕНТАÐ
2 Фотоилузии (47 фото)
3 Американка нашла писмо на кинески во новата чанта што си ја купила. Еве што пишувало внатре.
4 Вулгарен Хумор 205 (58 фото)
5 Агресивниот возач извади палка и заедно со другарот решија да ја научат жената-возач лекција, НО никој не очекуваше ваков развој на настаните
6 Чекањето автобус е досадно, но госпоѓата и младиот дечко си најдоа занимација
7 Русокосата Ромка е главна атракција во маалото
8 Си ги уништуваме децата и тоа го нарекуваме „љубов“
9 Идниот Казанова ја научи дадилката да не ја прави глупавата фаца за правење селфи
10 Магијата на хеланките (50 фото)
Text Styling icon
 • STRONG0
 • B0
 • EM0
 • I0
 • U0
 • CITE0
COLOR ANALYSIS icon
motika.com.mk
 • #ffffff
 • #f0f0f0
 • #183078
 • #d8d8d8
 • #c0c0c0
 • #78a800
 • #909090
 • #787878
 • #a8a8a8
 • #183018
 • #303030
 • #606060
 • #90c000
 • #484848
 • #304878
 • #fffff0
 • #607890
 • #906060
 • #d8a8a8
 • #f0ffff
 • #a87860
WEBSITE SERVER INFORMATION icon
 • Service Provider (ISP)
 • Neotel Macedonia
 • Hosted IP Address
 • 92.55.94.138
 • Hosted Country
 • imgMacedonia
 • Host Region
 • Opstina Karpos , Skopje
 • Latitude and Longitude
 • 42 : 21.4333
SOCIAL NETWORKS icon
Social Count
Facebook Total 71
Facebook Share Count 1.520
Facebook Comment Count 0
LinkedIn Share Count -1
Pinterest Share Count 0
WEBSITES USING THE SAME C CLASS IP
Domain IP Pagerank Alexa Rank
img crnobelo.com img92.55.94.10 150 8.094
img grid.mk img92.55.94.29 0 6.346

SHARE THIS ANALYSIS

POST A COMMENT